„Idźcie i głoście piękno powołania…” – rekolekcje 2017

„Idźcie i głoście piękno powołania…”  – rekolekcje 2017

W okresie od 28 do 30 lipca 2017 r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach na Wzgórzu w Winowie u stóp Matki Trzykroć Przedziwnej.

Przeżyliśmy ten okres jako czas uduchowienia, naładowania swoich akumulatorów na cały rok.

Tematem rekolekcji było „Idźcie i głoście piękno powołania…”.  W naszym przypadku dotyczyło to powołania do małżeństwa. Rekolekcje prowadzone przez proboszcza ks. Eugeniusza Plocha były bardzo ciekawe, przepojone bogatą treścią. Otrzymaliśmy wiele prostych przykładów z życia, które wyjaśniły nam sporo spraw.

My jako małżonkowie mamy głosić piękno sakramentu małżeństwa, które jest widzialnym znakiem niewidzialnej łaski. 

Wszystkim się wydawało, że to takie proste mówić o sakramencie małżeństwa, ale jak wytłumaczyć – gdzie, kiedy jest z nami Pan Bóg ?

Podkreślane było, że za mało się mówi o sakramencie małżeństwa, sami małżonkowie zaś za mało zastanawiają się nad tym na co dzień. Rekolekcje stały się więc bardzo dobrym czasem i miejscem na głębsze spotkanie z Panem Bogiem.

  • Jednym z punktów rekolekcji była „Droga Małżeńska” – 15 stacji z pięknymi rozważaniami, które trudno było czytać, gdyż głos się często łamał.
  • W nastrojowo oświetlonej auli przy kawie i dobrym ciastku zaliczyliśmy także „kurs małżeński”. Kurs, który pozwolił nam obudzić wspomnienia o pierwszym naszym spotkaniu, a także zastanowić się na trudnościami w naszych związkach.

W jednym zdaniu mogę to podsumować – że tegoroczne rekolekcje były balsamem dla serca i duszy. Były też bardzo smaczne ciasta „dla brzucha”, które piekła sama siostra Renata.

Z całego serca pragnę podziękować w imieniu całej grupy siostrze Renacie i ks. Eugeniuszowi za przygotowanie i pięknie przeprowadzenie rekolekcji. Mamy jeszcze dużo do poprawy, a jeszcze więcej do codziennych rozważań i rozmów w naszych rodzinach. Bóg Wam zapłać!

Joanna i Tadeusz Pawluk