Niepowtarzalne rekolekcje – Bóg, góry i my!

Niepowtarzalne rekolekcje – Bóg, góry i my!

Od 26 czerwca do 1 lipca uczestniczyliśmy w rekolekcjach w Gliczarowie Górnym, przepięknej miejscowości górskiej z niesamowitymi widokami panoramy Tatr.

W rekolekcjach brało udział 7 rodzin, którym towarzyszyła s. M. Renata i ks. Paweł. Były to rodzinne rekolekcje po hasłem „Idźcie i głoście”, połączone z wypoczynkiem. Wspólny program mieliśmy w godzinach przed południowych oraz wieczornych. Byliśmy też wspólnie na paru wyprawach  mi w Pustelni św. Brata Alberta na Kalatówkach, w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Był to dla nas bardzo piękny i potrzebny czas gdzie mogliśmy się zatrzymać w pędzącym życiu, odpocząć, nabrać sił.

Nigdzie nie trzeba było się spieszyć. W czasie rekolekcji wspólnie modliliśmy się, uczestniczyliśmy w Eucharystii, zawiązywaliśmy wspólnotę , chodzili po górach, słuchaliśmy konferencji, przeszliśmy mobilną Drogę Małżeńską. Nasze dzieci otoczone były fachowa opieką. Mieliśmy sporo czasu wolnego, który każdy zagospodarował wg. uznania. Można było wędrować po górach, biegać, spacerować, wybrać się na wspólną konną przejażdżkę, zaszyć się w zaciszne miejsce i wyciszyć albo w miłym towarzystwie napić się kawy, porozmawiać i odpocząć .Był to dla nas bardzo potrzebny i cenny czas. Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć. Polecamy taką formę odpoczynku.

Monika i Krzysztof Dziuba