Uczestniczyliśmy w II Forum Rodziny

Uczestniczyliśmy w II Forum Rodziny

W dniach od 16-18 czerwca 2017 roku odbyło się w Świdrze przy Sanktuarium Wierności MTA  II Forum  Rodzin  Szensztackich. Brało w nich udział 12 rodzin, s. M. Anastazja, s. M. Olga oraz o. Romuald. Naszą opolską diecezję reprezentowały dwie rodziny z Chóścić.  

Był to bardzo bogaty w przeżycia i intensywny czas w czasie którego mogliśmy dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi rodzinami. Na kongresie byliśmy z naszymi dziećmi dla których była zapewniona opieka.

Wspólnie zastanawialiśmy się co my, ludzie Szensztatu możemy zrobić dla rodzin, gdzie potrzeba najwięcej troski. Dzieliliśmy się tym co udało się nam zrobić po zeszłorocznym forum. Wymienialiśmy się swoimi doświadczeniami, tym w czym mamy braki oraz tym co chcieliśmy zmienić. W czasie tych spotkań  zastanawialiśmy się co możemy zrobić przez kolejny rok w naszych diecezjach.

Pomysłów było sporo. Rodziny z poszczególnych diecezji miały zastanowić się jakie potrzeby w swoich diecezjach są największe i jakie konkretne działania chcieliby podjąć w kolejnym roku.

Nam rodzinom związanych z  Winowskim Wzgórzem bardzo leży na sercu aby:

  • Powstała przy naszym Sanktuarium „Droga Małżeńska”. Już od października 2016 modlimy się w tej intencji modlitwą za rodziny św. Jana Pawła II.
  •  Bardzo byśmy chcieli, aby Pielgrzymująca MTA obejmowała coraz więcej osób, aby powstawały nowe kręgi.
  • Naszym pragnieniem jest również to, aby w naszej diecezji, parafii powstawały grupy młodych małżeństw. Deklarujemy ty samym opiekę nad dziećmi w czasie takich spotkań.
  • Chcemy również żyć przesłaniami naszego założyciela Ojca Józefa Kentenich, czytając jego wskazówki i przesłania.

Więcej informacji dotyczących II Forum Rodzin chcielibyśmy przekazać na naszym opolskim Forum Rodzin na które chcemy zaprosić przedstawicieli wszystkich grup naszej diecezji. Planujemy, aby  to spotkanie odbyło się  30 września 2017. Plany i marzenia mamy duże  i wspólnie możemy je zrealizować.

Zapraszamy już dziś do wszelkich inicjatyw Ruchu Szensztackiego oraz odmawiania naszej modlitwy łącząc się duchowo o godz. 20.30 w domowych Sanktuariach i z każdego miejsca gdzie będziemy na wakacjach.

                                                                                                 Monika Dziuba