Dzień Dziadków u Królowej Pojednania

Dzień Dziadków u Królowej Pojednania

Dzień Dziadków u Królowej Pojednania

Serdecznie zapraszamy na obchody Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych do Kietrza. Dnia 21 lipca 2024 roku, w bliskości Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej Królowej Pojednania, już po raz czwarty spotkamy się na tym międzypokoleniowym wydarzeniu.
Mija rok od koronacji Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w kietrzańskiej kaplicy na Królową Pojednania. Tegoroczne obchody Dnia Dziadków będą okazją do podziękowań za dar koronacji. Dziękujemy całej naszej Rodzinie Szensztackiej, że przed rokiem, tam – w Kietrzu, byliśmy razem – razem dla Kościoła. Dziękujemy za duchowe i osobiste zaangażowanie. To było świadectwo naszej wiary i szacunku dla korzeni. Niech to świadectwo trwa.
Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to okazja do pojednania – pojednania pokoleń. Jak co roku zapraszamy Wszystkich Seniorów na Eucharystię w Ich intencji. Zapraszamy także młodych, których pomocy Seniorzy potrzebują, aby móc dotrzeć do Królowej Pojednania. Niech to będzie szczególny dzień – dzień jedności, opieki, pomocy i szacunku.
Obchody rozpoczną się o godz. 16:00 w kościele pw. Św. Tomasza Apostoła w Kietrzu. Uroczystą Eucharystię będzie sprawował ojciec szensztacki – o. Romuald Kszuk. Wygłosi także homilię. Po Eucharystii udamy się w procesji do kaplicy Królowej Pojednania na maryjne nieszpory połączone z uczczeniem relikwii bł. Ryszarda Henkesa. U Królowej Pojednania rozdamy także (już tradycyjnie) Dary Serca od Ruchu Szensztackiego dla Seniorów. Tak domknie się duchowa część obchodów Dnia Dziadków, a jej zwieńczeniem będzie możliwość uzyskania odpustu zupełnego, do czego zaprasza papież Franciszek.
Około godziny 18:00 rozpocznie się Międzypokoleniowy Festyn Rodzinny. Będziemy biesiadować przy góralskiej muzyce zespołu „Pogwizdani”. Nie zabraknie atrakcji dla starszych, młodszych i najmłodszych.
Serdecznie zapraszamy na tegoroczne obchody Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych do Kietrza. Niech Królowa Pojednania otoczy nas swoją opieką, bł. Ryszard Henkes – orędownik pojednania – modli o pojednanie wszędzie tam, gdzie jest ono potrzebne, a nasz o. Założyciel wstawia we wszystkich naszych intencjach.

Z wyrazami szacunku
Renata i Zbigniew Szczyrbowie
koordynatorzy Ruchu Szensztackiego w Polsce dla miejsca Kietrz