Zatrzymajmy się

Zatrzymajmy się

Piękny czas za nami,z tęsknota wypatrujemy kolejnego wspólnego spotkania, które wzmacnia i buduje w nas Radość Serca. Poniżej kilka pięknych świadectw…..

…………

Wzrastamy w trudnościach
To 5 stacja Drogi Małżeńskiej w Winowie i temat konferencji , którą wygłosił do nas Ks .Eugeniusz Ploch w sobotni wieczór.
Trudności które ksiądz nazwał to : rozmowa ,czas i ciało, jak dobrze nam znane i jak trafnie przez Ks. Gienka nam przedstawione ….niejednokrotnie w swoich relacjach małżeńskich musieliśmy już wstawić tym trudnością czoła .
Kiedy pokonujemy przeszkody wzrastamy ! Wspólne rozwiązywanie problemów i radzenie sobie z trudnościami dnia codziennego nie jest łatwe ale nas wzmacnia …. Z Tą refleksja wróciliśmy do domu.
Sobotni wieczór to był także czas na randkę , czas bez dzieci i obowiązków czas na rozmowę we dwoje . Ale nie tylko ,przystanek na drodze małżeńskiej to także poznanie nowych ludzi, rozmowy i po prostu mile spędzony czas w bliskości z drugim człowiekiem i Bogiem .
Dziękujemy za słowo wygłoszone do nas , za pyszną kawę i ciasto za czas który mieliśmy tylko dla nas !
M&J

…………

18.06 2022 roku odbył się juz Piąty Przystanek Drogi Małżeńskiej, którego tematem było” Wzrastamy w trudnościach”.Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego impulsu, który poprowadził ks.Eugeniusz Ploch, nawiązując do tematu przystanku i podając główne trudności które spotykają małżonków. Później odbyło się przejście Droga Małżeńską, które zostało zwieńczone modlitwa w Sanktuarium. Następnie każde małżeństwo indywidualnie odbyło rozmowe w Kawiarence poruszając doświadczane ich trudności .

…………

W sobotni wieczór 18.06.2022r w Dzień Przymierza w Winowie odbył się kolejny „Przystanek Drogi Małżeńskiej”. Świętowanie rozpoczęliśmy Eucharystią. Po mszy świętej zostaliśmy w kościele gdzie wysłuchaliśmy konferencji ks.E.Plocha.Tematem przewodnim była V stacja Drogi Małżeńskiej „Wzrastamy w trudnościach”.Zostało nam pokazane z czym małżonkowie teraz mają trudności,które były tematem kawiarenki.
Czas a właściwie jego brak i to w każdej sferze naszego życia.Ciągłe życie w biegu,wieczna gonitwa,praca,dzieci,dom,ciągle coś do zrobienia. Z braku czas wynika następna trudność czyli brak dialogu,szczerej rozmowy,pozrozmawianie o prawdziwych problemach.Kolejnym problemem który dotyka wspoczesne małżeństwa jest nasze ciało,choroby i strefa seksualności co sprowadza nas do szczerej czasem krępującej rozmowy. To wszystko zostalo nam pięknie przedstawione przez ks.E.Plocha.
Później przeszliśmy wspólnie spacerem Drogę Małżeńską i zatrzymaliśmy się na krótką modlitwę do Sanktuarium z S.Adrianą.
Następnie spotkaliśmy się w auli,gdzie małżonkowie mogli zatrzymać się i spędzić czas sam na sam,przy kawie i ciastku..W tym czasie dzieci miały opiekę przez Państwo Dziuba.Podczas spotkania udział wzięło 17małżeństw.
Był to czas na rozmowę i dialog.Ważne aby znaleźć chwilę i wspólnie rozwiązywać problemy,trudności życia codziennego.
Po wspólnym wieczorze wraz s.Adrianą zakończyliśmy dzień Aktem oddania się MTA.