Echa z I PRZYSTANKU na Drodze Małżeńskiej

Echa z I PRZYSTANKU na  Drodze Małżeńskiej

15.02.2020 r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu: „Przystanek na Drodze Małżeńskiej”, który jest jedną z ofert rozwinięcia i realizacji projektu „Droga Małżeńska” ( został on zainaugurowany 6.10.2019 r. przy Sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie).

Pragniemy, aby PRZYSTANEK na Drodze Małżeńskiej był stałą  ofertą dla małżonków. Pierwsze spotkanie dało nadzieję  na dalsze…. w wydarzeniu uczestniczyły 34 małżeństwa!

Przybyłych przywitała s. M. Renata Kurc, która wprowadziła uczestników w istotę proponowanego cyklu, podkreślając wartość i rangę małżeństwa, które w obecnym czasie jest szczególnie narażone na wielorakie niebezpieczeństwa (co widać  w statystykach o rozpadających się małżeństwach) i dlatego warto zainwestować i … – ZATRZYMAĆ SIĘ, pobyć ze sobą wspólnie i wspólnie przejść Drogą Małżeńską w Winowie, aby umocnić się na drogę codzienności.

Siostra podkreśliła, że mówi o tym na wstępie, bo „wiele kobiet i żon, dzieliło się z nią, że chętnie przyszłyby tutaj, ale ich życie sakramentem małżeńskim jest zagrożone, brak jest wzajemnego porozumienia w małżeństwie, coraz bardziej brak miłości”. Tym bardziej widzi sens tego projektu.

Także ks. proboszcz Eugeniusz Ploch skierował do przybyłych serdeczne słowo powitania, nawiązując do tematyki I STACJI DM, a potem wygłosił na ten temat konferencję: „Znaleźliśmy się i jesteśmy dla siebie na zawsze”. Konferencję można odsłuchać na FB Sanktuarium Szensztackie w Winowie.

W drugiej części spotkania, która odbyła się w auli był czas na rozmowę i dialog. Każda para miała dla siebie miejsce przy stoliku z przygotowanym sympatycznym MENU „Kawiarenki Dialogowej”. Do rozmowy były przygotowane SUGESTIE, ale ważnym elementem spotkania było także dobre ciasto (upieczone przez s. Renatę 🙂) i kawa.

Ostatnim punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy kościoła zakończona modlitwą i błogosławieństwem. Wielu uczestników wyrażało na koniec swoją wdzięczność,  i chęć uczestniczenia w kolejnym Przystanku, a to wielka radość dla organizatorów – rodzin szensztackich wraz z s. Renatą.

Szczególnie słowo podziękowania za przygotowanie tego wydarzenia kierujemy do Moniki i Krzysztofa Dziubów, którzy zapewnili opiekę dla dzieci podczas konferencji i dialogu, dla Joannny i Norberta Sładków za koordynacje zgłoszeń i do Marzenki i Jurka Mików, którzy włożyli ogromnie dużo sił i czasu w rozpropagowanie idei tego wydarzenia w opolskich mediach i parafiach. 

Wszystkim za wszystko dziękujemy, niech Maryja wyprasza Boże błogosławieństwo dla uczestników i organizatorów i zapraszamy na kolejny PRZYSTANEK 23 maja 2020!