Z Maryją ulicami Opola

Z Maryją ulicami Opola

W sobotę 18 maja 2019 r. wyruszyła już 24. majowa Piesza Pielgrzymka z opolskiej Katedry do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy modlitwą i Bożym błogosławieństwem, którego udzielił nam Proboszcz z opolskiej Katedy, ks. Waldemar Klinger. W pielgrzymce uczestniczyło około 80 osób. Wielką radością był fakt, że w pielgrzymce uczestniczyły młode rodziny z małymi dziećmi, najmłodsze dziecko nie przekroczyło roczku, a najliczniejsza rodzina miała ze sobą pięcioro dzieci.

W drodze towarzyszyła nam nie tylko radość i piękna pogoda, ale przede wszystkim modlitwa i śpiew. W drugiej części pielgrzymki, w majowym, zielonym klimacie wyspy Bolko wysłuchaliśmy głębokiej i poruszającej konferencji o Duchu Świętym, którą wygłosił ks. Paweł Czernichowskiego. Po przybyciu na Winowskie Wzgórze powitalśmy Maryję w Sanktuarium oddając Jej nasze intencje i trud pielgrzymowania. O 17.30 odbyła się tu msza św., którą celebrował  ks. Proboszcz Eugeniusz Ploch, który przebył z nami pielgrzymią drogę oraz ks. Mirosław Prochera. Ks. Mirosław wyglosił do zebranych pielgrzymów i przybyłych na Eucharystię Słowo Boże, a oprawę liturgiczną przygotowała grupa z Godkowa.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom, tym który służyli konkretną pomocą serdecznie dziękujemy. Do spotkania za rok na pielgrzymkowym…. 

s. M. Renata Kurc

Zdjęcia wykonał p. Tadeusz  Ryślik