Letnie rekolekcje dziewcząt – LATO 2018

Letnie rekolekcje dziewcząt – LATO 2018

Latem odbyły się w Winowie, obecnie już dzielnicy Opola, przy Sanktuarium Królowej Wieczernika rekolekcje dla dziewcząt, które prowadziła s. M. Karolina i s. M. Ewelina. Oto krótkie relacje z dwóch tegorocznych turnusów i kilka zdjęć.

 

„Jeśli, to na całego – świętość!” pod takim hasłem odbyły się  w dniach 25 – 29.06.2018 r. rekolekcje dla dziewcząt z gimnazjum i liceum. Czy świętość jest w modzie? Kto może być świętym? Czy bycie świętym się opłaca? Co znaczy być świętym?  Na te i wiele innych pytań dziewczęta szukały odpowiedzi. Podczas tych dni spędzonych w cieniu Sanktuarium jedna z dziewcząt – Zosia Dziuba zawarła Przymierze Miłości z Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztat.  Nie zabrakło również czasu na wspólną radość, zabawy, spacer oraz wspólną pracę. 

 

„Przyjaciele Ojca Kentenicha” taki był temat tegorocznych rekolekcji letnich dla dziewcząt ze szkoły podstawowej. Przez te dni dziewczynki poznawały osobę ojca Kentenicha, jego największą tajemnicę jaką jest miłość do Matki Bożej oraz odkrywały jego ulubione miejsce – Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
Co jest ważne w prawdziwej przyjaźni? Oto przepis ułożony przez jedną z grup podczas rekolekcji:

                Odrobina cukru cierpliwości
                Szczypta soli upomnienia
                Troszkę mleka szczerości
                25 dag drożdży ufności
                30 dag mąki bezinteresowności
                Do tego dodać pokrojone jabłka wierności
                Wszystko wymieszać łyżką prawdomówności
                Na okrasę dodać śmietankę dobroci….

Podczas rekolekcji nie zabrakło modlitwy, Eucharystii, radości i śmiechu podczas zabaw oraz prac plastycznych.

 

Zapraszamy na rekolekcje zimowe do Winowa!!!