Powstaje Droga Małżeńska

Powstaje Droga Małżeńska

Przy Sanktuarium Coenaculum w Winowie powstaje nowy projekt dla rodzin – Droga Małżeńska.

Jest to 15 stacji, ilustrujących etapy życia małżeńskiego i rodzinnego przedstawionych w formie zewnętrznych znaków, ubogaconych rozważaniami, które mogą pomóc małżeństwom w osobistej refleksji nad  życiem rodzinnym, być inspiracją do nowego spojrzenia na swoją drogę wspólnego życia. Projekt powstał wśród rodzin szensztackich na Węgrzech i został już zrealizowany w kilku krajach (m. innymi w Rokole w Czechach, w Szensztatcie w Niemczech).

W ostatnim czasie projekt przy Sanktuarium w Winowie wyszedł z etapu planowania do poziomu realizacji. Animatorzy diecezjalni rodzin szensztackich przygotowali krótką informację na temat bieżącego stanu prac:

Ncpp!

Kochana Rodzino Szensztacka, chcemy przekazać najnowsze wiadomości z prac przy powstającej Drodze Małżeńskiej.

Udało się już sporo wykonać. Uprzątnęty został teren wokół sanktuarium tzn.: wykarczowane zostały krzewy, gałęzie, uschnięte drzewa. Wspólnie zbieraliśmy gruz, kamienie, śmieci. Skosiliśmy i uprzątnęliśmy trawę. Zostały usunięte korzenie i kompost. Konieczne było wykorzystanie ciężkiego sprzętu, ale ufamy, że nie będzie już potrzebny. Z gałęzi i krzewów powstał „zrębek”, który przyda się do dalszych prac. Była to ciężka praca podzielona na kilka etapów. Tym którzy się zaangażowali – bardzo dziękujemy.

  • Równolegle z tymi pracami zostały zaprojektowane i wykonane wszystkie docelowe stacje Drogi Małżeńskiej oraz przygotowywana jest do druku książeczka z rozważaniami.
  • Jesteśmy po dwóch owocnych spotkaniach z panią architekt, która przygotowuje projekt Drogi Małżeńskiej wkomponowany w teren wokół Sanktuarium.

A co jest planowane? W najbliższym czasie chcemy wykonać ogrodzenie oraz ścieżkę. Jest to przede wszystkim praca naszych rąk, dlatego bardzo, bardzo prosimy o pomoc i zaangażowanie. Animatorów grup, zwłaszcza młodszych prosi się, aby do następnych prac przy każdorazowej akcji zaprosić przedstawicieli z grupy (najbliższe planowane prace są na 12 maja br.).

Na rozpoczynający się miesiąc maj życzymy wielu spotkań z naszą ukochaną MTA – 

Monika  i Krzysztof  Dziuba