Razem z Tobą Ojcze!

Razem z Tobą Ojcze!

W dniach 24-27 sierpnia 2017 r. w Świdrze odbył się XIV Festiwal Młodzieży Szensztackiej. Sanktuarium Wierności zgromadziło wokół siebie ponad 90 uczestników z całej Polski. W tym roku diecezję Opolską reprezentowało 8 uczestników oraz s. M. Karolina. Gościem specjalnym był diakon Tomasz Kornek z Winowa.

Podczas Festiwalu zawarliśmy wiele nowych znajomości, tym bardziej, że pojawiło się wielu nowych uczestników. Towarzyszył nam również  Ojciec Wojciech oraz Ojciec Romuald, diakon Tomasz oraz kleryk Łukasz. Oprawą muzyczną zajęła się siostra Michalina z siostrą Małgorzatą.

Hasło tego spotkania brzmiało: „Razem z Tobą Ojcze!”. Wysłuchaliśmy kilku konferencji o życiu Ojca Kentenicha. Każdego dnia bliżej poznawaliśmy Jego osobę. Nie zabrakło oczywiście pracy w grupach oraz dzielenia się przemyśleniami na temat usłyszanych konferencji. Jednego dnia udaliśmy się do Ojców Szensztackich do Józefowa na Mszę świętą. Podczas tego pobytu mieliśmy również okazję poznać okolice Józefowa oraz bardziej się zintegrować.

Ważnym punktem każdego Festiwalu jest Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja skorzystania z sakramentu pokuty. W sobotni wieczór odbył się „wieczór talentów”, na którym poznaliśmy wielu utalentowanych uczestników. Ostatniego dnia oficjalnie zakończyliśmy Festiwal Młodzieży uroczystą Eucharystią oraz odnowieniem Przymierza Miłości przy sanktuarium.

Zapraszamy za rok!