Spotkanie wizytacyjne z Biskupem

Spotkanie wizytacyjne z Biskupem

W dniach 15 – 17 marca br.  ks. bp Rudolf Pierskała przeprowadził wizytacje w parafii Ducha Świętego w Winowie. W ramach wizytacji odbyła się także msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej – Królowej Wieczernika.

Podczas Eucharystii Biskup podzielił się refleksją na temat wagi Słowa Bożego w naszym życiu. Podkreślił konieczności słuchania i czytania Pisma Świętego, z czego wypływa postawa zawierzenia i zaufania Bogu, która prowadzi do zbawienia i błogosławionego życia już tu na ziemi. Pokładanie ufności tylko w „człowieku”, czyli w otaczającym nas świecie często prowadzi do zguby. 

Ks. Biskup nawiedził dom naszych Sióstr Szensztackich z którymi modlił się w kaplicy domowej i spotkał na wspólnej agapie.

Po południu w kościele odbyło się spotkanie z różnymi wspólnotami parafialnymi, w tym z grupą rodzin szensztackich. Podczas nabożeństwa ks. Biskup podziękował wszystkim za wkład w budowanie parafii i życie całej diecezji. Ks. Biskup zapoznał się ze sprawozdaniami ze spotkań formacyjnych grupy szensztackiej, które przygotowuje p. Fredzia Korbel, i złożył na nich swój podpis.

Wieczorem 17 marca, podczas  spotkania dla młodych, z cyklu: „winowskie wieczory wiary”, ks. Biskup podzielił się z młodymi czym „bije serce Pasterza”. Drogę krzyżową dla zebranej młodzieży poprowadził Szymon Radziej z męskiej grupy szensztackiej.