Wrześniowe nabożeństwo szensztackie w Winowie

Wrześniowe nabożeństwo szensztackie w Winowie

18 września 2016 r., w niedzielne popołudnie rozpoczęliśmy kolejny cykl nabożeństw szensztackich w parafii Ducha Świętego przy Sanktuarium Coenaculum. Nabożeństwa mają w Winowie swoją wieloletnią tradycję, odbywają się zawsze w niedzielę po 18. dniu miesiąca, w którym wspominamy dzień zawarcia pierwszego przymierza miłości z Maryją przez o. Józefa Kentenicha 18 października 1914 r. w Szensztacie. Ta data jest fundamentem całego międzynarodowego Dzieła Szensztackiego, łączy i skupia wokół Matki Trzykroć Przedziwnej wszystkich, idących drogą Szensztatu w Kościele.

Nabożeństwo rozpoczęło się nieszporami maryjnymi, po których zebrani złożyli do stągwi – symbolu duchowego kapitału łask swoje dary – zapisane ofiary, modlitwy, prace nad sobą jako osobisty wkład w przymierze miłości z Maryją. W drugiej części nabożeństwa uczestnicy przeszli do Sanktuarium Coenaculum, gdzie dziękując Maryi za Jej opiekę i wychowawcze działanie, za dar ŚDM, za każdy piękny i trudny dzień, oddali się Jej siebie na nowo w przymierzu, odmawiając modlitwę „O Pani moja i Matko moja…”.

Za przygotowanie wrześniowego nabożeństwa były odpowiedzialne grupy rodzin z Chróścic, Popielowa i Dobrzenia Wielkiego. Szczególnie dziękujemy dzieciom, które swoim pięknym śpiewem i muzyką ubogaciły to spotkanie z MTA.

Zapraszamy na kolejne nabożeństwa – najbliższe 23 października o g. 15.00!