To była długa noc – niezapomniany Sylwester!

To była długa noc – niezapomniany Sylwester!

Już ósmy raz na Winowskim Wzgórzu odbyło się spotkanie sylwestrowe organizowane przez Młodzież Szensztacką z Winowa!

29.12.2018 r. rozpoczęło się to wyjątkowe, czterodniowe spotkanie. Organizatorzy: Agata, Alicja, Mateusz i Robert, z pomocą  s. M. Joanny, postarali się, by był to niezapomniany Sylwester. Pierwszy dzień był czasem integracji poznawania się oraz zawierania znajomości. Wieczór gier planszowych, który wieńczył ten dzień, trwał do późnej nocy i był świetnym podsumowaniem. Po wieczorze pełnym radości, uśmiechu i nowych znajomości przyszedł czas na pogłębienie naszej duchowości.

Po modlitwach porannych oraz śniadaniu s. M. Joanna wygłosiła impuls na temat obecności modlitwy oraz ciszy w naszym życiu. Pokazała nam, jakie ma to znaczenie w naszym życiu. Była to podróż w głąb siebie, mogliśmy lepiej siebie poznać. Kolejny raz mieliśmy także zaszczyt gościć o. Wojciecha Grocha, który odprawił Mszę Świętą, a następnie wygłosił konferencję na temat pracy nad sobą i samowychowania. Zwrócił uwagę na to, jak istotny jest regularny rachunek sumienia oraz dbanie o własne sumienie. Następnie udaliśmy się do sanktuarium na adorację, podczas której mieliśmy okazję wykorzystać w praktyce rady s. M. Joanny dotyczące modlitwy. Zwieńczeniem całego dnia był wieczór filmowy, w trakcie którego oglądaliśmy „Sprawę Chrystusa” – film, w którym główny bohater stara się znaleźć naukowe dowody na zmartwychwstanie Jezusa.  Dzień upłynął na refleksjach i przemyśleniach i bardzo ubogacił nas duchowo.

I tak nadszedł ostatni dzień roku. Po porannej Mszy Świętej oraz śniadaniu, odbyła się krótka dyskusja na temat obejrzanego filmu, każdy miał okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Nadszedł czas przygotowania do zabawy sylwestrowej. Po podzieleniu zadań, każda grupa zajęła się przygotowaniami, a pracy było naprawdę sporo. Wystrój sali, oprawa audiowizualna, zabawy, a także cała gama pyszności, które miały pojawić się na stole, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nie można tutaj nie wspomnieć o s. M. Renacie, która kolejny rok zadbała o to, by serwowane jedzenie było przepyszne. Zabawę rozpoczęliśmy o godzinie 19.00, a trwała z małą przerwą, do białego rana! O 23:00 ks. Eugeniusz Ploch zakończył rok 2018 Mszą Świętą, po której udaliśmy się do amfiteatru przy kościele, by podziwiać pokaz sztucznych ogni oraz świętować nadejście Nowego 2019 Roku. Następnie wróciliśmy na salę, by kontynuować naszą zabawę. Prowadzeniem imprezy zajął się Mateusz Duda. To była długa noc, podczas której wszyscy świetnie się bawili. 

Lecz nadszedł ranek, a tym samym czas pożegnań. Niezwykle szybko minął nam wspólnie spędzony czas. I choć pożegnania nigdy nie są wesołe, to cieszyliśmy się, że mogliśmy tak pięknie przeżyć te cztery dni. Podziękowaliśmy Matce Bożej za możliwość spotkania oraz za wspaniałe przeżycia, które będziemy wspominać jeszcze na pewno bardzo długo 🙂         

opr. Kamila Projzner i Robert Radziej